Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРЦ Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

БАГАТОЗНАЧНІ ПАРАЛЕЛІ...

Черговим незграбним втручанням в українські справи потішили нас нещодавно пропагандисти і агітатори з Чорноморського флоту Російської Федерації, який згідно з домовленостями часів Президента України Леоніда Кучми тимчасово базується в Севастополі. Російські офіцери, громадяни РФ - працівники газети "Флаг Родины" "А. Муравьёв" та "С. Горбачев" - не бажають, незважаючи на логічну деполітизацію військових, залишатись осторонь виборів в нашій країні. Перший - придумав проект "Личность - это судьба", а другий втілив його у буклеті "Параллели истории от А до Я", який безкоштовно роздавався севастопольському електорату. А - це, зрозуміло, імператор "Александр І", Я - ну хто ж про це зараз не знає! Щоправда, те, що їх агітатори поставили в одну шеренгу як рівноцінні постаті, виглядає трохи дивним.


Шанувати наші закони, зокрема, ч. 1 ст. 64 Закону України "Про вибори Президента України", яка забороняє таку діяльність чужоземців, чи поважати суверенність нашої держави ці, з дозволу сказати, офіцери, не збираються.
Про імперські міфологеми вказаних журналістів стосовно історичних осіб нам відомо давно - газета "Флаг Родины" є найголовнішим діяльним органом у виконанні пропагандистської місії Чорноморського флоту РФ. Саме через неї подавались і подаються читачам втаємничені бажання ідеологів втілити в камені скульптуру непорочної Катерини ІІ і поставити її на найвиднішому місці в Севастополі, щоби займатись політично-історичним вуайєризмом. При цьому суперечливість цієї постаті саме для українців, яких вона нещадно визискувала і нищила, якраз найбільше і цікавить військових росіян, які хотіли б найбільше нам дошкулити.
Не дивує відсутність в буклеті окремого опису добрих справ і любові до Росії Леоніда Кучми - він практично відслужив уже свій термін. І на маненькому фото нікому і ніяк не зрозуміти, хто зображений поряд з Путіним.
А ось що пишуть російські військові про бажаного їм Президента України: "Виктор Федорович буквально ворвался в большую политику несколько лет назад... Его способность определять приоритеты доказана практикой. Об этом свидетельствует внимание, которое премьер-министр Украины В. Ф. Янукович уделяет Севастополю, в котором только за последнее время он побывал несколько раз". Радісно росіянам - саме за останній час зруйнували і не відновили українську військову структуру Балаклави, назвавши її демілітаризацією.
Ну і там ще багато казочок і обіцянок. "До конца 2004 года трудовые пенсии будут повышены еще на 15 - 20%", - чомусь радіють росіяни. Чого б це радіти - пенсії підвищуються не їм. Чомусь не віриться в щирість такої любові військових РФ... Колись один політик сказав: "Якщо тебе похвалив ворог - подумай, яку дурницю ти зробив".
Надрукований цей буклет, як пишеться, у не відомій нікому типографії "Новая эра" накладом 900 екземплярів. І в це не віриться. Буклети як роздавались, так і роздаються. Та й де ця типографія? Можна, звичайно, уявити за таких умов і вихідних даних, що фінансувалась ця антизаконна акція за рахунок РФ - і не важливо, громадян чи держави. Одне є достовірним - це втручання у внутрішні справи суверенної України.
Чи перевірялась компетентними органами ця незаконна акція, поки що невідомо. В Севастополі росіяни як цивільні, так і військові діють безперешкодно - від невинного майоріння над всіма об'єктами російських триколорів до безмитних комерційних оборудок, від гегемонії в інформаційній та релігійній сферах до панування у військовій.

Данило МАКСИМІВ.

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ