Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРK Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

ДЕРЖАВНА ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ — ЗАГРОЗА БЕЗПЕЦІ ДЕРЖАВИ?!

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення
А. А. МИРОШНІЧЕНКУ
Державний комітет телебачення та радіомовлення України
О. І. НАЛИВАЙКУ
Копія: Генеральному директору ДТРК “Крим”
М. В. ШМАТОВУ

У нещодавно оприлюдненому дослідженні «Люстрація або Україна під владою КГБ», яке підготував голова неприбуткової громадської організації “Форум Українців Чеської Республіки” Борис Чикулай, неспростовно доведено за допомогою визначення ймовірної присутності агентів КГБ, комуністичної і комсомольської верхівки СРСР серед державних службовців України, що влада і “різноманітний” політичний спектр України є гебістсько-комуністичною структурою, котра тримається за допомогою підміни понять, напівправди, театру і штучної конкуренції. Одним із завдань таких держслужбовців України під владою КГБ є погіршення ставлення народу до ідеї незалежності, виклик ностальгії за колишнім СРСР.
На наш погляд, таке завдання довгий час і наполегливо вирішує державна телерадіокомпанія «Крим». Її керівництво радо надає свій ефірний час фонду «Москва-Крим», комуністам, іншим антиукраїнським силам. В ефірі можна, наприклад, почути просторікування першого заступника голови Верховної Ради АРК Сергія Цекова, який назвав День Незалежності України «днем величезної трагедії». Передачі пронизані мовою ворожнечі, не є збалансованими щодо представлення поглядів, отже, продуковані непрофесіоналами-журналістами, а пропагандистами, які мають своїм завданням донести до глядача свою ненависть до існуючої в Україні влади. Отже, і керівництво ДТРК «Крим» не стоїть на захисті інтересів держави.
Звертаємо увагу телевізійних керівників на неприпустимість існування в кримському телеефірі передачі під агресивною назвою «Анатомія конфлікту». Її ведучий – Олександр Форманчук – колишній комуніст, отже, людина, яка до нестями любить Росію і так само фізіологічно ненавидить Україну і її незалежність. Саме у фірму колишнього секретаря рескому Форманчука були перекачані компартійні гроші для боротьби з молодою українською державою (незалежна газета «Южный курьер» від 22.05.1992 р.). Таким чином, не є випадковістю, що саме йому доручено і дозволяється зомбувати кримчан передачею, яка транслюється в найкращий телевізійний час і має повтор, незалежно від якості і шкідливості для держави висловлених у режимі монологу думок. Такі переваги автору надані, незважаючи на кострубатість його російської мови, наявність слів-паразитів, шкутильгаючу логіку та перестрибування з теми на тему – головне, щоб в них можна було висловити ненависть до України. Самозакоханий політологічний нарцис вважає свої розмисли істиною в останній інстанції, а отже, нездатен на діалог чи дискусію. Після критичної статті Ігоря Лосєва «Демократія без берегів», яка була надрукована в газеті «День» 7 серпня 2009 року тов. Форманчук спробував було відгукнутись на критику політолога і навіть пообіцяв демократизувати свою передачу. Та як же можна зрадити своїм антиукраїнським переконанням?
І ось минулої п’ятниці знову в звичному тоталітарному режимі монологу Форманчук нагадує, що перед цим він моноложив про держави, які не відбулись (failed state), підігравши імперським намірам кремлівського Сергія Караганова про необхідність майбутньої окупації України та київському В’ячеславу Піховшеку, який, як виконавець, підхопив цю антиукраїнську тему. Після цього містечковий політолог повідомляє глядачам, що Україна є країною-ізгоєм. Зрозуміло, що це він вигадав не сам, а з допомогою німця Олафа Оффе. Але ж ніхто не заважав тов. Форманчуку заглянути в першоджерела значення терміна і документи. Наприклад, у збірці «Стратегії національної безпеки. Вересень 2002 року» дається чітке визначення, які режими вважаються журналістами і політологами країнами-ізгоями, бо демонструють неповагу до міжнародного права, погрожують сусідам, не визнають загальнолюдські цінності чи надають допомогу терористам. Загальновідомо, що цього в Україні немає, але це не заважає промосковському політологу повторювати дурниці філософа-німця з телеекрана.
Потім політолог втішив тим, що німець включив до числа 60 держав, які не відбулись, ще й Ізраїль. Теж повна нісенітниця. При цьому тов. Форманчук дуже турбується про те, щоб його глядачі мали перед собою «картину сучасних держав з точки зору впливу на глобальні процеси».
Далі телеоратор подає вже анонімну думку про те, що в Європі існує «синдром втоми від України», як виявляється, через антиросійську риторику – знову, не називаючи джерел, гне свою логічну дугу оглядач з державного телеканала і заявляє, що йому соромно за українську державність (!). На наш погляд, очорнювати державу в кожній передачі і мати при цьому «найнеприємніше відчуття сорому» – це речі несумісні.
До такого стану призвели відсутність дискусії і недотримання професіональних та етичних стандартів журналістами і керівниками ДТРК «Крим». Підтвердженням цього є і недільна передача «Ранковий візит», де вже інші люди цвенькали про окупацію Криму Україною. А може, просто державну ТРК «Крим» окупували нелюстровані свого часу вороги держави?
Громадський комітет «Український Севастополь» вимагає негайної перевірки антидержавної діяльності п. Форманчука на ДТРК «Крим» і припинення існування в ефірі телепередач форматів тоталітарних часів антидержавної спрямованості.

Громадський комітет «Український Севастополь».
23 вересня 2009 р.

"Кримська Свiтлиця"

 

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ