Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРK Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки
Заява української громадськості Севастополя
«Протестуємо проти українофобії міської влади»

Як стало відомо, в міській раді Севастополя відбулась нарада за участю керівництва міської держадміністрації та міської ради з порядком денним «Про програму розвитку регіональної російської мови і російської культури в Севастополі на 2007-2011 роки». Ми знаємо, що штучне загострення теми російської мови є прикриттям фактичної діяльності влади по розподілу і перерозподілу власності та способом відволікання від цих питань уваги громадськості.

Окрім цього програма створюється в конфронтаційному дусі і є не стільки планом розвитку російської мови, скільки планом цілковитого вигнання української мови і культури з території нашого міста. Обговорення конкретних заходів супроводжується демонстративно зневажливим ставленням до державної мови з боку державних службовців.

Зміст названої програми брутально порушує Конституцію України (стаття 10 про державність української мови), фактично проголошуючи державною мовою в Севастополі російську. Встановлюючи російську мову як єдину офіційну практично в усіх сферах громадсько-політичного, культурного, освітнього, інформаційного життя Севастополя. Ініціатори розпалювання політичних пристрастей на мовному ґрунті посилаються на положення Європейської хартії меншинних і регіональних мов, якими вони безсоромно маніпулюють, не зупиняючись перед спотворенням її засад, адже хартія жорстко постулює можливість розвитку меншинних і регіональних мов тільки поряд (а не замість!) з державними мовами, не всупереч, і не на шкоду їм.

Ідеологічно програма, запропонована міською адміністрацією і міською радою, є агресивно антиукраїнською, спрямованою проти української мови і культури, скерованою на формування зони мовно-культурного сепаратизму в Севастополі, на остаточний відрив міста від культурно-інформаційного простору України і на практичну заборону українського мовно-культурного комплексу в нашому місті.

Українськомовні, українокультурні жителі Севастополя взагалі не беруться до уваги міською владою, їхні національно-культурні проблеми ігноруються, що є ознакою дискримінації. Це виправдовується невеликою питомою вагою українців у складі населення міста, але чверть населення – це друга після росіян етнічна група Севастополя. Найбільш яскраво ця політика ігнорування і дискримінації проявляється в діяльності Севастопольської міської державної телерадіокомпанії, де панують російські відео продукти, а його начальник О. Скрипниченко вимагає грошей з міського бюджету на закупівлю додаткових російських телепрограм.

Водночас інтереси і смаки другої за чисельністю етнічної групи міста демонстративно і виключно зневажаються.

Українська громадськість Севастополя вимагає невідкладного втручання відповідних органів Української держави з метою недопущення розпалення мовно-культурного антиукраїнського сепаратизму в нашому місті, агресивної розкольницької українофобії.

Вимагаємо відставки головного натхненника і організатора антиукраїнської політики в Севастополі першого заступника голови СМДА В.П. Казаріна.

Вимагаємо захисту Конституції України та її неухильного виконання в нашому місті.


Громадський комітет «Український Севастополь»
Громадська організація «Конгрес українців Севастополя»
Севастопольська Ліга «Матері і сестри – молоді України»
Севастопольський осередок Всеукраїнської ліги українських жінок
Севастопольська міська громадська організація «Євроатлантичний вибір»
Севастопольська міська організація Всеукраїнського педагогічного товариства ім. Г. Ващенка
Севастопольська міська організація «Союз українок»
Севастопольська міська організація Спілки офіцерів України
Севастопольський курінь українського козацтва
Севастопольська організація Всеукраїнського товариства ім. Олени Теліги

3 березня 2007 р.

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ