Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРK Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

«Севастопольські чиновники «виконують по-своєму» Указ Президента»

Звернення голови наглядової ради благодійного фонду «Українська освіта» до прокурора Севастополя з проханням захистити права українців, яких у місті більше 84 тис. та не позбавляти їх можливості виховувати своїх дітей в національному дусі, на народних традиціях і звичаях, для чого й була утворена українська дитяча бібліотека в дошкільному закладі №88.

Прокуратура міста Севастополя повідомила, що української дитячої бібліотеки, яка належала благодійному фонду і розташовувалась в українському дитячому садочку №88 (вул. Д. Ульянова, 14), на базі якої і проводилися різноманітні навчально-виховні заходи для дітей та педагогів, більше не існує.
Ще у 1999 році, Управління освіти і науки Севастопольської МДА звернулося до керівництва благодійного фонду «Українська освіта» з проханням допомогти зберегти дошкільний заклад №88 від перепрофілювання його під іншу структуру.
Дошкільному закладу №88 за наказом Управління освіти і науки Севастопольської МДА №386 від 17.05.99 року наданий статус дошкільного закладу з пріоритетним навчанням дітей українською мовою і вихованням їх на традиціях і звичаях українського народу. За цим наказом благодійному фонду пропонувалось забезпечити дошкільний заклад викладачем українознавства та усім необхідним для проведення навчально-виховного процесу українською мовою.
Благодійним фондом була придбана дитяча, методична та історична література і для розташування бібліотеки, загальний фонд якої нараховував більше 2 тисяч примірників, відділом освіти Гагарінської РДА було виділено приміщення в дошкільному закладі №88.
За пропозицією Гагарінської РДА Севастополя у 2000 році та на її прохання, представники українських громадських організацій безоплатно, власними силами капітально відремонтували вільне приміщення занедбаної дитячої групи д/с 88 площею 116 кв.м. під український дитячий центр та українську дитячу бібліотеку. Презентація центру була присвячена 10-річчю Незалежності України і відбулась 21.08.2001 року, на його відкритті були присутні керівники міської і районної влади, представники ЗМІ.
Але капітально відремонтоване приміщення під бібліотеку не надали.
Наприкінці 2001 року чиновники ГРДА разом з міським управлінням освіти «запропонували» віддати бібліотеку благодійного фонду у власність дошкільному закладу, або укласти договір оренди непристосованого під бібліотеку приміщення д/с 88, в якому вона тимчасово знаходилась, поки ремонтувалося приміщення площею 116 м2.
В грудні 2002 року БФ “Українська освіта” був укладений договір оренди приміщення площею 41,2 кв.м д/с 88 під українську дитячу бібліотеку на 3 роки з правом подальшої пролонгації.
Варто зазначити, що починаючи з 1998 року були багаторазові спроби закриття дошкільного закладу № 88 та перепрофілювання його під іншу структуру. Остання спроба щодо перепрофілювання дошкільного закладу відбулась у листопаді 2003 року. Спільними зусиллями колективу садка, батьків та українських громадських організацій міста дошкільний навчальний заклад вдалося відстояти тільки у січні 2004 року, але після цього було звільнено завідуючу дошкільного закладу.
З призначенням нової завідуючої, дружини офіцера військової контррозвідки ЧФ РФ, з лютого 2004 року, а потім, з наближенням президентських виборів, ситуація значно погіршилась.
Замовна кампанія знищення української дитячої бібліотеки досягла свого апогею. Про це свідчать неодноразові безпідставні перевірки бібліотеки різними службами та комісіями Гагарінського району. Адміністрація д/с заборонила відвідувати орендоване приміщення української дитячої бібліотеки навіть орендаторам.
У вересні 2004 року відділом освіти Гагарінської РДА були здійснені спроби розірвати з благодійним фондом договір оренди.
Після звернень в березні та повторно в квітні (18.04.) 2005 р. до відділу освіти району щодо продовження договору оренди приміщення під українську дитячу бібліотеку, керівництву благодійного фонду було повідомлено (22.04.), що справами нашої оренди займається міська прокуратура.
Щоби знищити паростки українства у Севастополі, міська прокуратура, нібито «в інтересах держави», подає позов до Господарського суду міста про визнання договору оренди приміщення д/с 88 під українську дитячу бібліотеку благодійного фонду, недійсним. В той же час, більше 30 (тридцяти) дошкільних закладів міста перепрофільовані та передані комерційним структурам, і використовуються не за цільовим призначенням.
Господарські суди, які розглядали цю справу, жодні аргументовані докази представників української громади не взяли до уваги та не залучили до справи, а міська прокуратура і відділ освіти Гагарінської РДА в судових засіданнях постійно виступали разом, хоча останній був відповідачем у справі.
Усі наші намагання поновити договір оренди хоча би на 41 м2, яке також БФ було капітально відремонтовано, наштовхувались на спротив відділу освіти Гагарінської РДА.
В той час, поки відділом освіти Гагарінської РДА йшло затягування оформлення документів на укладання нового договору оренди, унікальну українську дитячу бібліотеку, яка ще знаходилася у дошкільному закладі, адміністрацією д/с було пограбовано, цінні, унікальні експонати знищені.
Уклінно просимо допомогти добитися справедливості та поновити роботу дитячої бібліотеки у відремонтованих українцями приміщеннях під український центр і бібліотеку для виховання дітей відповідно до статусу д/с88.
На громадських засадах, без оплати, без всякої підтримки державних органів влади було створено чудовий український центр, були зібрані унікальні книги, народознавчі експонати.
Севастопольські чиновники в піку Указу Президента України №1122/2007 «Про деякі заходи щодо розвитку гуманітарної сфери в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі» пограбували, знищили, пошкодили унікальні українознавчі експонати, методичну, історичну, дитячу літературу та інше майно благодійного фонду та фізичних осіб.
Вимагаємо направити комісію із чесних, порядних держаних мужів, які б зустрілися з представниками української громадськості міста, розглянули наші документи, що підтверджують замовний характер справи, ініційований антиукраїнською владою, по знищенню паростків українства в Севастополі.

Голова наглядової ради Благодійного фонду «Українська освіта» Є. Вітвіцька

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ