Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРК Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

Збори Союзу українок 30 листопада 1999 р.

17-19 листопада в Судаку відбулася Всеукраїнська жіноча конференція під егідою ООН “Жінка на порозі нового тисячоліття: проблеми та перспективи”. Запрошені були жінки з усіх регіонів України від різних жіночих організацій, зарубіжні гості. Конференцію привітав телеграмою Леонід Кучма, уряд України, Криму, депутати Верховної Ради України.
Секція, в якій я працювала, “Жінка в попередженні воєнних конфліктів”, розглянула за моєю пропозицією становище в Чечні. Ми зібрали підписи 40 жіночих організацій під зверненням про захист чеченського народу.
Підсумки роботи цієї конференції, а також власної роботи  за минулий рік, плани на майбутнє ми обговорили на зборах Союзу українок, які відбулися 30 листопада.
А зроблено чимало. Олександра Гречко розповіла про лекційну роботу на кораблях ВМСУ, УМВС міста, бібліотеках, а також про проведення нею безкоштовних курсів з української мови для молоді.
Пані Неля Сиротова розповіла про літературний альманах "Слово рідне - України слава", проведений за участю української бібліотеки в Українському культурно-інформаційному центрі.
Тамара Дмитрівна Красицька зробила великий внесок в упорядкування документів нашої організації, і як племінчата праправнучка Т. Шевченка багато праці вкладає в проведення заходів щодо вшанування нашого поета.
Пані Наталя Іванко, учителька українського ліцею №8 розповіла про підготовку конкурсу “Мій рідний край - Україна”, що проводився за ініціативою Союзу українок. Окрім цього, п. Наталя привела своїх учениць, які порадували нас гречністю в поведінці, інтелігентністю і українською піснею.
Пані Наталя Яковенко розповіла як проходили вибори, а попрацювати їй довелось немало у виборчій комісії як представнику НРУ.
Пані Катерина Мала, лікар-хірург, розповіла як сама на своїй ділянці роботи надає допомогу хворим і консультує безкоштовно родини союзянок.
В нашій організації діє взаємна допомога. Так, п. Олександра Захарова допомогла працевлаштувати Олену Кирющенко, нашу художницю-оформлювача при організації виставок.
Художниця п. Ольга Чистякова провела виставку своїх художніх робіт в музеї ім. Крошицького.
Пані Світлана Заторська як добра секретарка Союзу українок і гостинна жінка, приймала наші збори в своєму помешканні.
Провід молодіжної організації “Пласт”,  зарахував п. Світлану  до уряду Булавних пластунів-сеньйорів. То є велика честь, з чим ми привітали нашу організаторку пластових таборів.
Про нашу співачку п. Тетяну Нестеренко знають з усіх знаменитих концертів і культурних заходів в місті.
Севастопольські союзянки беруть активну участь в благодійних акціях “Бабусі СУ Америки бабусям України” “Допомога сиротам та дошкільнятам”, "Стипендійна акція“, що здійснюється за допомогою СУА, допомога в нещасних випадках, допомога талановитим жінкам за сприяння СУ Австралії, інтернатам, дитячим будинкам, матерям-одиначкам, багатодітним малозабезпеченим сім'ям за сприяння української громадськості м. Торонта, школи св. Миколая з директоркою п. Дарією Соханівською, п. Маргаритою Шпір, п. Марією Фішер і постійною зв'язковою між нами і Торонтом, надзвичайно турботливою людиною п. Лідією Мадоян.
Те, що відділ дитячого комплексу, хірургічний дитячої поліклініки отримали хірургічні інструменти: хворі на діабет - шприци, шпиталь ВМСУ - хірургічні рукавички, окремі громадяни - ліки від бронхіальної астми, екземи, а дитячі будинки і психічна лікарня  - аспірин,- треба завдячити п. Таїсії Мелешко і подружжю Зайли.
Про “Пласт” дбає п. Мирон Воронович з США і п. Василь Мацьків з Флориди, турботи якого про українство Севастополя важко перелічити.
Письменниця п. Ганна Черінь з Флориди разом з громадою української церкви Андрія Первозваного поповнює бібліотеку Українського культурно-інформаційного центру.  Цікаві книжки та канцтовари надійшли від п. Теодозії Шимкович з Чікаго. Від української громади Польщі отримано книжки про операцію “Вісла”. Добродійкам Анні Слободян, Лідії Ціховлас,  Меланії Кокорудз, Олі Савчук, Анні Чорнобіль, Ярославі Жданів, подружжю Серни, Раїсі Мельник з США вдячні сироти і обдаровані ними українські родини нашого міста.
На зборах говорилось  також про тісну співпрацю з управлінням сім'ї та молоді, спільні заходи з Асоціацією національно-культурних товариств Севастополя та управлінням освіти міста.
В найближчі плани входить проведення свята Миколая в УКІЦ та українських садочках. На майбутній рік збираємося  приділити більшу увагу молодим мамам і матерям-одиначкам, провести конкурс робіт з української мови “Мій український Севастополь”, залучити більше молоді в нашу організацію, проводити більше лекцій з народознавства та історії України.
Плануємо спонсорувати і взяти участь у проведенні брейн-рингу з історії козацтва, який буде проводити УКІЦ.
Будемо сприяти проведенню в місті свята “Українська родина” (друга неділя по Покрові), свята Матері і вперше з нашої ініціативи проведемо свято Батька, що відзначають в світі у другу неділю червня.

Богдана ПРОЦАК,
 голова Союзу українок м. Севастополя

 

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ