Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРK Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

УЧИТЕЛЬ… ЯКЕ ЗВИЧАЙНЕ І ЯКЕ ВЕЛИКЕ ЦЕ СЛОВО!

Учитель — це той, хто творить Людину. Це те джерело сили, яке змушує рухатись суспільну машину. Людина будь-якої професії пройшла через турботливі руки і добре серце вчителя. Дуже влучно сказав великий гуманіст І. Франко: «Учителем школа стоїть». Так було і буде завжди.

Упродовж останніх 16-ти років щорічно проводиться Всеукраїнський конкурс «Учитель року», започаткований в 1995 році на виконання відповідного Указу Президента з метою стимулювання активної участі вчителів у становленні та розвитку національної системи освіти, популяризації кращих педагогічних здобутків і професійної майстерності. Це єдиний конкурс професійної майстерності вчителів, який проводиться на державному рівні.

28 лютого 2012 року в Севастополі відбувся міський тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року — 2012» у номінації «Українська мова й література» на базі гімназії № 1. До конкурсу долучилися вчителі п’яти навчальних закладів (Гребенець Л.А., ЗОШ № 6, Атрохова Є.В., гімн. № 8, Стороженко С.В., ЗОШ № 16, Євдокімова Г.М., гімназії № 24, Шелевальник О.Л., ЗОШ № 29).

Кожен із конкурсантів має щось характерне, індивідуальне, притаманне тільки йому. Особливості свого педагогічного почерку вчителі й продемонстрували як на проведеному уроці в незнайомому класі, так і під час презентації власного досвіду і проведенні майстер-класу «Я роблю це так».

Журі за підсумками всіх випробувань визначили 4 лауреатів Конкурсу та 1 переможця. А більш впевнено виступила Лілія Гребенець, яка й намагатиметься гідно представляти Севастополь на заключному етапі в м. Рівному, що стартує з 10 березня.
Лілія Анатоліївна має педагогічний стаж 12 років, у ЗОШ № 6 працює 6-ий рік. Вона — учитель-новатор, багато уваги приділяє формуванню позитивної мотивації навчання, стосунки з дітьми будує на основі педагогіки співробітництва, що забезпечує їй високий рейтинг серед учнів і батьків.

Ось власний творчий портрет Лілії Гребенець:

Василь Сухомлинський говорив: «Найкращий майстер на землі той, хто творить розумну і добру людину». Завжди приємно мати причетність до виховання саме такої особистості. Люблю гамірливу школу, невгамовних учнів, які надихають іти вперед і самовдосконалюватися. Завжди зачаровує слово Івана Котляревського, Тараса Шевченка, Лесі Українки, Василя Симоненка, Ліни Костенко. Прагну, щоб й учнів воно захоплювало. Безмірно люблю свою Батьківщину і мрію, щоб діти мої виростали гідними громадянами України.

Усе із чогось почалось:
Струмок — із джерела,
Що б’є із-під землі
Й дає життя воді;
Весняний день — із щебету пташок;
Луг — з паростка трави;
А щастя — з сміху дітвори.
Є на землі щаслива мить,
Коли усе співа, бринить,
А потім — різко замовкає,
Бо то дзвінок шкільний лунає.
Я з трепетом переступлю поріг,
Де вже чекають учні слів моїх.
І починаю солов’єм я щебетати.
Щоб все найкраще своїм учням передати.
Я надихну любити рідне слово
І вдумливо читати «Кобзаря».
Навчати українців — це чудово,
Плекати патріотів — ціль моя.

Валентина ЛОПАТЮК,
методист інституту післядипломної освіти Севастопольського міського гуманітарного університету

Конкурсанти - Євгенія Атрохова (гімн. № 8), Лілія Гребенець (шк. № 6), Світлана Стороженко (шк. № 16)

Лілія Гребенець веде урок літератури за творчістю Т. Шевченка в 9 кл.

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ