Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРK Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

“Ні, не в минуле, а в майбутнє
До тебе я, Тарасе, йду!”

Під таким гаслом проходив в м. Севастополі II Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Об’єднав Кобзарів огонь словесний небайдуже творче молоде покоління, яке проживає в Україні та за її межами. Об’єднав у щирій любові до мови рідної, прагненні зберегти і примножити її багатства. Символічно, що він стартує 9 листопада, у свято української писемності й мови, а фінішує напередодні Міжнародного дня рідної мови. Адже серед усіх світових мов кожній людині найдорожча й найближча саме рідна мова, саме рідне слово зігріє душу, дасть натхнення й окрилить. Проходячи серйозні випробування через 4 етапи, учасники Конкурсу демонструють свій рівень мовної грамотності, інтелектуальні можливості, творчі здібності володіння художнім словом. А організатори, члени журі конкурсу переконуються, що тільки активною конкретною дією можна утверджувати рідну мову і радіють, читаючи, наприклад, такі щирі думки конкурсантів:

Вона прийшла — велична муза
На крилах вічності й думок.
У безкінечності, у русі,
Відкривши розуму замок.
Вона явилась — світло денне
вмить стало грати,як вогонь,
І неба синява буденна
перетворилась в дивний сон.
(Дмитро Кисельов, учень 11 класу ЗОШ № 37)

Ах, как порой хочется взлететь… Вот только где найти такие маленькие, беленькие, нежные крылышки, которые смогут поднять вас выше облаков, выше, выше, к звездам!..
Давайте попробуем «смастерить крылышки своими руками»? Смею вас уверить, что если попробовать (всего лишь попробовать!), хуже не станет!
(Биковська Юлія, учениця 10 класу гімназії № 1 ім. О. Пушкіна).

Якими перлинами слів, якими доладними формами заглиблюється в рідномовну стихію севастопольська юнь. Це дарує надію на невичерпність того джерела, яке зветься «рідне слово» і запевняє, що севастопольська земля ніколи не збідніє на таланти.

Серед учнівської і студентської молоді нашого славного міста конкурс вже набуває популярності. У І етапі до нього долучилось більше 3,5 тисяч учасників, у ІІ — майже 900, ІІІ (міському) — понад 240 учнів, 45 студентів і 10 учнів професійно-технічних училищ, а на заключний етап вийшли 34 найталановитіших.

Перед початком заключних випробувань у Палаці дитячої та юнацької творчості пройшла урочиста церемонія нагородження переможців ІІІ етапу конкурсу. Із щирим вітальним словом до учнів і студентів, учителів і викладачів звернулись методист Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України Євгенія Науменко, а також заступник начальника Управління освіти і науки Севастопольської міської адміністрації Жанна Слюсар,.

Фіналісти Конкурсу одержали грамоти і найцінніші подарунки — книги, придбані за рахунок регіональної програми «Школа — 2015». Справжньою окрасою заходу стали ведучі – учні гімназії №10 – та виступи творчих колективів Палацу дитячої та юнацької творчості.

Хочеться вірити, що серед натхненних переможців фінального етапу II Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка буде севастопольська юнь, у душі якої воскресає він, пророк нашого народу — великий Кобзар!

Згада Тарас Григорович при смерті
чи, може, й не згада майбутніх нас,
та в сонмі світу він — довічно третій:
За Словом — Бог, а третій — він, Тарас.

Валентина ЛОПАТЮК,
методист інституту післядипломної освіти Севастопольського міського гуманітарного університету

Фото Миколи ВЛАДЗІМІРСЬКОГО

Під час виконання гімну України

Виступає методист Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України Євгенія Науменко

Учасників урочистостей вітають піснею "Смерека" артисти Палацу дитячої та юнацької творчості

Нагороджується Дмитро Гарагуля, студент Академії військово-морських сил ім. П.С. Нахімова

Усміхнена переможниця Ганна Панчоха, учениця 8 класу гімназії № 7

Щаслива Мінадієва Алемсултан, яка мала можливість висловити свої думки рідною кримськотатарською мовою

Наталія Іванко, учитель гімназії № 8, отримує нагороду за підготовку переможниці конкурсу Любові Янковської

Алла Отрищенко, учитель ЗОШ № 32; вже вдруге на цьому конкурсі перемагає її учениця Тетяна Ляшко

Людмила Толкачова, учитель гімназії № 5 підготувала переможницю конкурсу Анастасію Новік

Валентина Рябка, учитель гімназії № 7, надзвичайно пишається своєю ученицею 5 класу Оксаною Кучуркою

Грамоту Управління освіти і науки Севастопольської міської адміністрації за вагомий внесок в організацію і проведення конкурсу отримує директор Палацу дитячої та юнацької творчості Олександр Рославцев

Грамоту Управління освіти і науки Севастопольської міської адміністрації за вагомий внесок в організацію і проведення конкурсу отримує завідувач кафедри української філології СМГУ Олена Попова

Приємний сюрприз від наймолодшої групи ансамблю "Жайворонок"

Увага журналістів прикута до студента Академії військово-морських сил ім. П.С. Нахімова Павла Георга

Конкурсанти сіли за парти, щоб розв'язати творчі завдання, які перевірятиме всеукраїнське журі

 

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ