Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРЦ Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

ТРИМАЙМОСЯ ЗА РУЧЕНЬКИ…

trio

Чорна гречка, білі кінці,
Збираймося українці!
Тримаймося за рученьки,
Українці молоденькі!

Цю пісеньку Настя та Оля з cела Денисів, що на Тернопільщині, виконували, вітаючи севастопольських союзянок із 15-річчям організації у 2007 році, чим дуже потішили учасників і гостей свята. Привезла їх мама – п. Ірина Рутило, яка нині опікується музеєм Іванни Блажкевич, відомої української громадської діячки, письменниці, союзянки і патріотки.
Тернополяни прибули не просто так. Севастопольських дітей у 1997 році відправляли в село Денисів, де вони отримали незабутні враження, ознайомившись із тамтешніми святочними традиціями, які большевицька влада у них не змогла зовсім викорінити. З тих пір зв’язки – листуванням та телефоном не припиняються.
До праправнучок Іванни Блажкевич у минулому році приєднався ще і п’ятирічний братик Богданчик, і разом вони наколядували у минулому році відчутну суму грошей, які передали для будівництва у Севастополі храму Української Греко-Католицької церкви. І у цьому році під час Різдвяних свят діти наколядували і в кишеню не поклали, а надіслали на церкву ще більшу суму. «Ще й телефоном колядували», – розповіла Дарія П’ятківська, їхня бабуся. Зазвичай, дітям дають якусь частину на цукерки, але вони відмовились на користь севастопольців.
Зворушує і тішить, що діти прославляли Христа не задля власної вигоди, а з любов’ю до Бога і до ближнього.

Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.

"Кримська Свiтлиця" > #7 за 13.02.2009 > Тема "Душі криниця"

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ