Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРЦ Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

ПОСВЯЧЕНІ У ТАЄМНИЦІ МОВИ Й СЛОВА

У нашому університеті свято на честь української писемності і мови є традиційним. Намагаємося цей день зробити не лише урочистим і святковим, а й змістовним і цікавим для самих студентів. Тому до підготовки заходів студенти не лише залучаються, вони є організаторами і виконавцями. А викладачі кафедри української філології спрямовують, надихують, допомагають порадами, а іноді власний приклад показують.
День розпочався яскраво й несподівано для багатьох студентів і співробітників університету. Кожен, хто заходив до університету, брав участь у бліцопитуванні «Що ви знаєте про свято української мови і писемності», а також кожен мав можливість вибрати бейджик, який засвідчував його стосунки з українським словом. Після цього всіх запрошували відвідати лекторій.
В університеті відбувся флешмоб на пошанування українського слова, який організовували студенти старшокурсники. Виглядало, як і годиться, із сторони дивно і цікаво. Студенти спеціальності «Українська філологія» зібралися в холі в призначений час і здивували усіх оточених хоровим виконанням народної, а потім авторської української пісні. Енергетика була неймовірна.
Сьогодні до наших традицій прилучилися і наші першокурсники – майбутні українські філологи. Вони підготували лекторій про історію української писемності й мови для студентів нефілологічних спеціальностей. Можна сказати, що вони пройшли посвяту у фах філолога.
Узагалі, 9 листопада можна вважати професійним святом українських філологів. А тому сьогодні в університеті пройшла презентація спеціальності «Українська філологія» для учнів шкіл. Адже саме студенти цієї спеціальності посвячені у таємниці мови й слова, оволодівають її багатством і красою.
І, звичайно, як і в усій країні у цей день розпочинаються Міжнародні мовні конкурси. В університеті було проведено І етап мовно-літературного конкурсу ім. Т. Г. Шевченка. Святковий настрій, творчі заходи дня і нарешті завдання творчої роботи надихнули наших студентів на літературну на творчість. У першому етапі взяли участь більше півсотні студентів, роботи різні за формою та жанрами, оригінальні та самобутні. Тепер час роботи конкурсної комісії, яка виявить найобдарованіших.

Олена ПОПОВА,
зав. кафедри української філології
Севастопольського міського гуманітарного університету

студенти І курсу СМГУ Дар'я Дорохова, Ліза Плотникова, Сергій Лемешко

Cтуденти І курсу СМГУ Дар'я Дорохова, Ліза Плотникова, Сергій Лемешко

 

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ