Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРK Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

СОРОЧИНСЬКИЙ ЯРМАРОК… У СЕВАСТОПОЛІ

У неділю відвідувачі Українського культурно-інформаційного центру в Севастополі занурювались в карнавально-фестивальну атмосферу ярмарку вже у вестибулі і на сходах, де під баян «розминались» кілька народних хорів. З гуготіння і гармидеру почалась і сама композиція за мотивами «Сорочинського ярмарку» та «Вечорів на хуторі поблизу Диканьки». Сам автор твору Микола Гоголь (художній керівник УКІЦ, заслужений артист України Віктор Савченко) спостерігав за цим театрально-співочо-танцювальним видовищем і коментував його з другого поверху фойє.
Провідний методист культурно-просвітницького відділу УКІЦ Людмила Черпіта задумала це свято півроку тому, але всього два тижні, як написала його сценарій. Вона каже, що всі ці персонажі, з любов’ю описані Гоголем, здається, живуть сьогодні і поряд із нами. Цікавою була робота по підбору виконавців ролей, а складнощі, які виникали в процесі постановки, були подолані за рахунок набутої злагодженості колективу УКІЦу.
Режисер культурного закладу Лариса Еньякова говорить, що репетицій для шліфування образів персонажів і самого дійства було багато – більше десяти. А радісні обличчя глядачів свідчили, що багато що із задуманого вдалось до них донести.
Діалоги, інсценівки і танці, народні та сучасні пісні виглядали досить органічно і створювали дуже позитивні емоції. Пожвавлення у залі викликала і роздача пиріжків та вареників Солохою (методист УКІЦ Наталя Рачок), чому особливо раді були солдати строкової служби.
Успішно виконав завдання бути ведучим і дяком студент Севастопольського Національного технічного університету і переможець конкурсу читців поезій Шевченка Володимир Зубарєв.
За задумом сценариста Сорочинський ярмарок відвідав персонаж «Ревізора» – Хлєстаков (Євгеній Сазонов, школа №11) та Ноздрьов і Чичиков (Денис Яворський та Олексій Марчук з школи №37) з «Мертвих душ».
Як і годиться, була вродлива дівчина Оксана (методист УКІЦ Катерина Коваленко) та Вакула (соліст УКІЦ  Дмитро Лисенков).
На барвистому українському святі співали заслужена артистка АРК Тетяна Матар та солістка УКІЦ Людмила Казмірчук, народний ансамбль«Червона калина» під керівництвом заслуженого працівника культури АР Крим Віктора Ковальчука, хор ветеранів війни та праці «Лийся, пісня!», народний фольклорний ансамбль «Чарівниці» (кер. Алла Тер-Акопян), «Грай гармонь».
Захоплення глядачів викликали і художні номери зразкового хореографічного ансамбля танцю «Атлантика» (керівники Галина та Сергій Кравченки).
Вшанування великого письменника в Українському культурно-інформаційному центрі в Севастополі було вдалим і принесло найпозитивніші емоції всім присутнім.

Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ

Співає народний ансамбль«Червона калина» під керівництвом заслуженого працівника культури АР Крим Віктора Ковальчука

Співає народний ансамбль«Червона калина» під керівництвом заслуженого працівника культури АР Крим Віктора Ковальчука

Танцювали і глядачі

Танцювали і глядачі

Солоха (методист УКІЦ Наталя Рачок) та дяк (Володимир Зубарєв)

Солоха (методист УКІЦ Наталя Рачок) та дяк (Володимир Зубарєв)

Роздача пиріжків та вареників Солохою (методист УКІЦ Наталя Рачок)

Роздача пиріжків та вареників Солохою (методист УКІЦ Наталя Рачок)

Далі

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ