Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРЦ Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

Олена ТЕЛІГА
ЛИСТИ, СПОГАДИ

47
До Богдана-Ігоря Антонича

[Варшава], 6 квітня 1937 р.
6/ІV 1937

Шановний і Дорогий Товаришу!
Сердечно дякую Вам за Ваш милий подарунок. "Книгу Лева"1 привезла собі сама зі Львова, але було мені трохи сумно, що Ви мене не згадали. Розв'язую, мов ребус, таємничий надпис "пізно не зі своєї вини", але, хоч і пізно, та все ж радісно зустріла Вашу книжку. Є у мене такий вірш, де я вертаюся з кав'ярні додому, після довгої розмови з чужинцем, до своєї кімнати, "де між книжок, незбагнуті для тебе, мені ж найближчі - Ольжич і Антонич"2.
Вибачте, що так пізно дякую Вам. Але це, дійсно, спізнення не з моєї вини: виїздила на довший час за місто до свого батька і лише вчора знайшла вдома Вашу книжку.
Десь за тиждень, може, буду у Львові, і рада була б побачитися і порозмовляти з Вами.
Сердечний привіт п[анст]ству Пеленських.
Щиро стискаю Вашу руку.
Олена Теліга.

Вперше опубл. в: Олена Теліга. О краю мій... Твори, документи, біографічний нарис / упоряд. Н. Миронець. - К.: Видавництво імені О. Теліги, 1992. - С. 439.
Друкується за автографом. ЛНБ ВР, ф. 10, спр. 42, арк. 7 - 8.

1 …"Книгу Лева"… - Йдеться про збірку поезій Б.-І. Антонича, видану наприкінці 1936 р., за яку він отримав літературну нагороду "Українського Католицького Союзу". Це була остання книжка, видана за життя автора (Гординський С. Богдан-Ігор Антонич. Його життя і творчість // Антонич Б.-І. Зібрані твори. - С. 13).

2 …"де між книжок, незбагнуті для тебе, мені ж найближчі - Ольжич і Антонич" - О. Теліга цитує невідомий нам свій вірш.

До змісту Олена ТЕЛІГА ЛИСТИ, СПОГАДИ

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ