Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРЦ Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

СВІЧКИ В ПАМ’ЯТЬ ПОМЕРЛИХ

Голодомор 1932 – 1933 років торкнувся чи не кожної родини. Україна втратила значну частину своїх людей. Віддаючи шану жертвам Голодомору, кожен українець має зробити все, щоб світ знав правду про ці жахливі події, які ніколи не повинні повторюватися. А відтак, щороку 27 листопада Україна віддає шану жертвам Голодомору і політичних репресій. У Севастополі також відбулася низка заходів, присвячених цій скорботній даті.
Незважаючи на негоду, біля пам’ятної дошки, що знаходиться на площі Свободи, зібралися військовослужбовці Військово-Морських Сил ЗС України на чолі з командувачем ВМС адміралом Віктором Максимовим, керівництво міста, курсанти Академії ВМС імені П.С. Нахімова, учні шкіл, представники громадських організацій та пересічні громадяни нашого міста, яким небайдуже минуле нації.
Під траурну музику були покладені квіти та вінки до пам’ятної дошки безвинно загиблих у жахливі 30-ті роки. По завершенні заходу віддала шану загиблим і рота Почесної варти.
Українські моряки, як і всі українці, свято бережуть пам’ять своїх прадідів. Вони ніколи не забудуть усіх жахіть, через які довелося пройти українському народу. Вшановуючи пам’ять жертв Голодомору, сьогодні робиться дуже важливий крок до відновлення пам’яті та власного сумління.
Крім того, того ж дня на площі Нахімова зібралися представники громадських організацій і політичних партій міста, які взяли участь у загальнонаціональній Хвилині мовчання й запалили свічки пам’яті за жертвами геноциду українського народу. Був утворений символічний хрест, запалений із свічок. Після цього пройшла панахида по померлих людях, що відправив настоятель Української греко-католицької церкви Успіння Пресвятої Богородиці Одесько-Кримського екзархату отець Микола Квич.

Наталія ЗАДВЕРНЯК, Віталій ПАНЧИШИН,
“Флот України”


Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ