Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРЦ Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

«ЧЕРЕЗ АТЛАНТИК — НЕВИДИМИЙ МІСТ»

У Севастополі відзначили ювілей письменниці та поетеси з Флориди Ганни Черінь

1995 року Севастополь відвідала як туристка Ганна Черінь зі своїм чоловіком, зустрілась на пароплаві з представниками української громадськості. Після цієї приємної розмови почалось листування. Голова Союзу українок Севастополя Богдана Процак принесла до бібліотеки Українського культурно-інформаційного центру книжки, надіслані письменницею, бібліотекарі написали подяку і між ними теж почалось листування. Дуже тепло поетеса відгукнулась про «Криницю» — інформаційний бюлетень, який видає УКІЦ. Після того Ганна Черінь ще кілька разів надсилала до бібліотеки книжки, — розповіла присутнім на культурно-просвітницькому заході, присвяченому творчості письменниці українського походження провідний бібліотекар, заступник голови севастопольського Союзу українок Неллі Сиротова.
Майбутня письменниця і поетка народилась 29 квітня 1920 р. на Київщині, після війни жила в Австрії, а з 1949 р. — у США, 1953 р. закінчила факультет лінгвістики Чиказького університету, а з 1988 року живе у штаті Флорида. 1966 р. здобула другий диплом за спеціальністю «бібліотекар».
У далекому 1949 р. вийшла перша збірка її поезій «Крещендо». А 1957 р. її ім’я з’явилось в антології української поезії, що вийшла у Великій Британії.
Чимало її віршів позначені глибокою філософічністю, умиротворено-мудрим спогляданням плинності життя. Поезія Ганни Черінь гармонує з принципами християнської моралі. Поетка висміює все негативне як у суспільному, так і особистому житті людини. Крім філософських, громадсько-політичних, побутових та ліричних віршів і художньої прози, у її доробку є гумористичні твори та п’єси. Вірші ці неодноразово використовувались під час підготовки культурних заходів в УКІЦ, – каже Неллі Василівна.
Доповідачі відзначали виняткову працездатність і багатогранність творчості письменниці і поетки, постійний пошук нових форм самовираження. За підрахунками літературознавців, вона видала більше 40 книжок.
Ганна Черінь – відома дитяча письменниця. Її вірші і оповідання добре відомі маленьким читачам Америки й інших країн, де живуть українські родини. Кілька її книжок і творів, як ось: «Щоденник школярки Мілочки», «Пишіть українські листи», «У намальованому світі», «Казки молодої бабусі», можна прочитати в Інтернеті на сайті «Весела Абетка».
Теплі слова сказав настоятель УГКЦ м. Севастополя о. Микола Квич, який наголосив, що треба шанувати тих людей, які живуть поруч з нами і зараз – перед цим у неділю в каплиці УГКЦ громада молилась за здоров’я далекої і близької американки українського походження. Те, що ми пам’ятаємо про таку людину в Севастополі, є надто важливим, бо ми цінуємо і її творчість, і її участь в нашому житті, – каже о. Микола.
Читали поезію Ганни Черінь, лунали українські народні і сучасні пісні у виконанні заслуженої артистки АР Крим Тетяни Матар та методиста УКІЦ Наталії Рачок. На мультимедійному екрані фото ювілярки змінювались зображеннями її численних книжок.

Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.
"Кримська Свiтлиця" > #20 за 15.05.2009

Провідний бібліотекар УКІЦ Неллі Сиротова та настоятель УГКЦ м. Севастополя о. Микола Квич

Вірші читає м етодист УКІЦ Катерина Коваленко

Співає заслужена артистка АР Крим Тетяна Матар

Заступник голови севастопольського Союзу українок Неллі Сиротова та голова Союзу українок Севастополя Богдана Процак

 

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ