Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРK Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки
 
В ім'я прекрасного

Непомітно робиться історія. Свідомо живе людина у сьогоднішнім дні, бо вчорашній уже належить історії. Так малими процесами, зміною днів і ночей творяться епохи, росте і шириться культура. Все оновлюється і все старіє непомітно. Але вічно залишається пам’ять людська про тих, хто дбав про свій народ, збагачував землю своїм талантом та творчістю.
Чарівні звуки змальовують картини минулого і сучасного, пробуджують глибокі почуття і благородні поривання у всіх, хто слухає музику. Про славетного творця музики, про цікаві сторінки його життя і творчості розповіла літературно-музична вітальня в Українському культурно-інформаційному центрі у м. Севастополі, присвячена 195-річчю від дня народження видатного співака, композитора, автора опери «Запорожець за Дунаєм» Семена Гулака-Артемовського. Він належав до шевченківського покоління суспільних і культурних діячів, і, як і його земляк та майже ровесник Т.Шевченко, володів багатьма талантами. Його «Запорожець за Дунаєм» стала першою, на той час, оперою на національний сюжет й проклала шлях іншим композиторам у цьому жанрі.
З самого початку композиторської діяльності С. Гулака-Артемовського його музика була насичена духом української народної пісенності, її колоритом.
Інтерес до культурної спадщини України зростає з кожним роком. Молодь відвідує тематичні заходи, присвячені великим українським діячам. Нашими постійними глядачами є не тільки школярі та студенти, а й військовослужбовці строкової служби ВМС ЗС України, з якими ми вже багато років підтримуємо тісний зв’язок. Сучасні українці не втратили любові до народної пісні, і тому з захопленням слухали народний ансамбль Українського Центру «Червона калина», керівник В. Ковальчук, заслужений працівник культури АР Крим та народний фольклорний ансамбль «Чарівниці», керівник А. Тер-Акопян. В літературно-музичній вітальні взяли участь солісти камерного хору «Мадригал», під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України, лауреата Державної премії АР Крим В. Кіма, А. Романченко та заслужений працівник культури Росії – Л. Комарова; вихованці зразкової вокальної студії сольного співу «Резонанс» під керівництвом Н. Мамонтової: В. Сачук, С. Мамонтова, Є. Толкачова, Л. Константиненко – лауреати міжнародних конкурсів вокалістів у Франції, Польщі, Угорщині, Туреччині, Москві, Дніпропетровську, Києві.
Лірична теплота музики С. Гулака-Артемовського, її глибока спорідненість з українськими піснями спричинили велике життя творчої спадщини митця, яку дбайливо зберігає історія для нащадків як одну з чудових сторінок української музичної культури.
В літературно-музичній вітальні глядачам було представлено унікальні фотоматеріали про життя композитора, запис голосу С. Гулака-Артемовського, фрагменти фільму-опери «Запорожець за Дунаєм».
Проводячи такі заходи, творчі співробітники Українського культурно-інформаційного центру не тільки вшановують пам’ять відомих людей, а й доносять до молоді, який великий вклад зробили ці люди в українську культуру та мистецтво.
Плине час, гине в огні часу матеріальна культура. Але вічними і незнищенними залишаються духовні цінності. Тож давайте будемо їх берегти і передавати нащадкам, як це робили наші предки. Пам’ять про талановитого митця і музичного діяча України, Семена Гулака-Артемовського, назавжди збережеться у наших серцях.

Наталя ПРАВДА,
методист інформаційного відділу УКІЦ в м. Севастополі

Арію Оксани виконує Віолетта Сачук

Романс виконує викладач вокалу школи № 57 Надія Іванова

Арію Одарки і Карася з опери «Запорожець за Дунаєм» виконують солісти камерного хору «Мадригал» Анатолій Романченко та заслужений працівник культури РФ – Людмила Комарова (керівник заслужений діяч мистецтв України, лауреат Державної премії АР Крим Володимир Кім)

Народний ансамбль УКІЦ «Червона калина» (керівник заслужений працівник культури АР Крим Віктор Ковальчук)

Народний фольклорний ансамбль «Чарівниці» (керівник Алла Тер-Акопян)

Фото Людмили Садовніченко

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ