Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРK Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

АВТОПРОБІГОМ У СЕВАСТОПОЛІ ВШАНУВАЛИ ВІЙСЬКОВИХ МОРЯКІВ

Всеукраїнська організація “Спілка офіцерів України” разом із всеукраїнським громадським об’єднанням “Українська Народна Рада” 3 липня 2010 року провели у Севастополі автопробіг з державними прапорами, прапорами ВМСУ та СОУ, присвячений Дню Військово-Морського Флоту України. Біля пам’ятника гетьману Сагайдачному відбулась спільна молитва святих отців українських церков різних конфесій, відзначення активних членів громадських організацій.

Голова СОУ В’ячеслав Білоус у виступі сказав, що цим заходом вони засвідчують повагу до ВМС України та подарують українським морякам близько тисячі примірників книжок. Він впевнений, що цей захід особливо важливий після підписання Харківських угод і має велике значення в суспільно-політичному житті України.

За заслуги в національно-визвольній боротьбі, в утвердженні та розбудові Української Держави та з нагоди 100-річчя з дня народження головного командира УПА, провідника ОУН генерал-хорунжого Романа Шухевича почесною ювілейною відзнакою в честь Дня флоту України були нагороджені капітан 1 рангу Василь Олександрович Бойко, капітан 1 рангу Мирослав Андрійович Мамчак, Капітан 1 рангу Микола Петрович Гук, полковник міліції Володимир Миколайович Проценко, ст. мічман Анатолій Андрійович Кравченко.

Активні члени СОУ нагороджені грамотами організації, які вручив голова всеукраїнської СОУ полковник В’ячеслав Білоус.

Автору допису вдалось поспілкуватись із кільком учасниками автопробігу і вияснити, чому вони беруть участь в акції.

Офіцер запасу Вадим Махно вважає, що участю в такому заході він демонструє самоповагу до себе, свого народу, своєї держави.

Олексій Кисельов, командир корабля, який здійснив перший і поки що єдиний перехід до берегів Америки, каже, що людина, яка попрацювала і поїла, може вибрати собі будь-яке заняття – йти в церкву, відвідувати концертні зали і брати участь в автопробігах державницького спрямування. Все це і формує громадянське суспільство. Життя навкруги залежить від нас самих, впевнений депутат Севастопольської міської ради.

Член СОУ Євген Лупаков сказав, що автопробіг – це нагода порадіти і відсвяткувати державне свято і ще раз підтвердити, що Севастополь – це наша головна військово-морська база є і навіки буде. Він згадав, як в далекому 1992 році вдалось переконати тодішнього президента України в необхідності створення військово-морських сил.

Заступник голови Чернівецької обласної організації СОУ Олександр Рибчук приїхав у складі делегації з метою моральної підтримки військових моряків і хоче участю в автопробігу висловити свої патріотичні почуття.

Після короткого мітингу біля пам’ятника гетьману Сагайдачному колона вирушила по узгодженому з автоінспекцією маршруту. Треба зазначити, що державні та військово-морські прапори мешканці сприймали нормально, без злоби минулих років, зустрічні водії вітали звуковими сигналами.

Наступною зупинкою автопробігу був Меморіал захисникам Севастополя 1941-1942 рр., де учасники поклали квіти та пам’ятний знак, закладений до 10-річчя ВМС України на майдані Нахімова, де учасники виконали гімн України. Коли повертались до автомашин, то зустріли керівників міста – голову міської державної адміністрації Валерія Саратова та голову міської ради Юрія Дойнікова, які вочевидь готувалися до зустрічі президента України. Ті різко розвернулись в бік Будинку Москви і показали спини державним прапорам та прапорам ВМС України…

Автопробіг, у якому взяли участь два десятки машин, тривав 2,5 години і закінчився біля пам’ятника Тарасу Шевченку. Голова ВГО “Українська Народна Рада” Микола Поровський виразно прочитав вірш Івана Малковича “З шевченківських мотивів”, були й інші виступи.

Почесний український полковник, підполковник медичної служби голова севастопольської організації СОУ Василь Касюк вважає, що патріотичний захід майже вдався, бо всі сподівались що більше свідомих севастопольців візьмуть участь в автопробігу, присвяченому Дню Військово-Морського Флоту України.

Щодо проведення ритуалу. Дивним виглядає те, що у день військових моряків керівництво українського флоту та військового відомства обходять увагою пам’ятний знак, закладений до 10-річчя ВМС України, який розташований в кількох метрах від вічного вогню Меморіала захисникам Севастополя 1941-1942 рр. Чи не тому, що на цьому місці за 8 років так і не з'явився памятник?

Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ

Представники різних конфесій на спільній молитві - приклад для всієї України.

Пам'ятник гетьману Сагайдачному, який захищав християнство і на морських рубіжах.

Служу українському народу!

Далі

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ