Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРK Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

Чорноморський флот Російської Федерації
досі незаконно використовує 38 причалів

«Керівництво Севастополя з метою подальшого економічного розвитку міста має намір домагатися вирішення питання про 38 причалів, які не увійшли до програми Угоди між Україною і Російською Федерацією про параметри поділу Чорноморського флоту, але використовуються російським флотом», — заявив журналістам під час перебування в Севастопольському морському торговельному порту 17 лютого 2012 р. перший заступник голови Севастопольської міськдержадміністрації Сергій Савенков.

«Ми почали займатися інвентаризацією і нещодавно з’ясували, що 38 причалів, які використовуються Чорноморським флотом Російської Федерації, не увійшли до міжурядової угоди, але використовуються Чорноморським флотом. Тому зараз ставиться питання про те, що потрібно їх або повернути місту, або надавати за них якусь компенсацію», — сказав С. Савенков.

При цьому він зазначив, що «історично склалося так, що понад 50 відсотків причальних стінок займає Чорноморський флот Російської Федерації, але в даний час деякі причали і території не завантажені і не використовуються так, як повинні використовуватися».

«Ніяких односторонніх дій з нашого боку не буде. Рішення про використання цих причалів і територій, звичайно, повинно прийматися на рівні керівництва двох країн. Росія в пріоритеті — їй пропонується освоювати ці території, інвестувати в них для того, щоб місто і порт розвивалися, не тільки у військовому напрямку», — підкреслив С. Савенков.

У свою чергу начальник севастопольського морського торгового порту Сергій Тараканов заявив журналістам, що морський вокзал має тільки 200 метрів причальної стінки, тому не може приймати біля причалу 300-метрові круїзні лайнери. «Щоб приймати судна довжиною близько 300 метрів, потрібно зайти на територію Мінної стінки, де базується російський ЧФ, але питання це не вирішено», — сказав С. Тараканов.

Керівник порту також назвав причали, які могли б використовуватися портом, але належать Чорноморському флоту всупереч угоді і в теж час не використовуються за прямим призначенням.

«Причал на Радіогірці належить Чорноморському флоту, але перебуває у фірми «Болівар». Ми готові його відремонтувати, але ми не маємо права вкладати гроші. Таких прикладів багато. Це причали на Троїцькій, на Північній стороні і в Балаклаві. Там немає росіян, але причал належить Чорноморському флоту», — уточнив С.Тараканов.

Згідно з угодами, підписаними між Україною і Російською Федерацією, в Севастополі Чорноморський флот займає 140 об’єктів, які включають 3571 будівлю і споруду і займають площу 3312,49 га.

Інвентаризація майна ЧФ РФ проводиться з жовтня минулого року за домовленістю двох країн.

Відділ у справах преси та інформації СМДА

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ