Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРK Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

Проведення Конгресу українців Севастополя під загрозою

Виглядає так, що запланована на 9 квітня звітно-виборна конференція громадської організації «Конгрес українців Севастополя» не відбудеться. Причина банальна – відсутність приміщення для проведення заходу.
Голова Конгресу Богдан Мороз з цього приводу пояснив, що йому скрізь відмовляють, або виставляють такі ціни за оренду залу, які Конгрес не спроможний оплатити. В Українському культурно-інформаційному центрі всі дні заняті, крім напередодні Пасхи - 23 квітня. Дата не влаштовує членів Конгресу. Коли Богдан Мороз звернувся з проханням надати зал його громадській організації на 3-4 години до керівника Ділового і культурного центру, та у відповідь заявила, що цій «националистической организации» без особистого дозволу керівництва міста зал надати не може. І взагалі зал у неї в аварійному стані, дах протікає, ще в додачу зданий в оренду під молитви одній релігійній організації. Значить під молитви віруючим зал годиться, під збори українців – ні. Із пояснень директорші ДКЦ, яка сидить на шиї українського народу і годується плодами його праці, сам по собі виникає висновок, що її більше всього турбує слово «українці», звідки і визначення Конгресу націоналістичною організацією. Цікаво би знати з цього приводу думку самого «керівництва» директорші ДКЦ в особах голови СМДА Валерія Саратова і його заступника Ірини Цокур, а заодно і почути від них для чого вони утримають на посаді чиновника, який не турбується про збереження майна, безпеку людей, та як можна орендувати аварійне приміщення під молитву людям. І куди ж дивиться управління МНС?
А далі справи для Конгресу ще більше погіршали. У Конгресі мали надію провести конференцію у актовому залі Севастопольського інституту банківської справи Української академії банківської справи Національного банку України, з яким раніше була укладена угода про співпрацю.
Слід сказати, що свого часу Конгрес українців немало приклав сил, щоби цей інститут появився у Севастополі. Однак директор Інституту доцент В.Огієнко, який спершу не перечив проти співпраці з Конгресом, навіть радив активізувати культурно-просвітницьку роботу з студентами, погодився виділити на кілька годин актовий зал для проведення звітно-виборної конференції Конгресу. Та з виходом з відпустки його заступника Пєтухова думка директора змінилася на протилежну. Яка відбулася розмова міх директором і його заступником не відомо, але наслідком її став лист голові Конгресу українців наступного змісту: «У зв’язку з тим, що проведення громадсько-політичних заходів за участю Севастопольського інституту банківської справи… не відповідає Положенню про Севастопольський інститут банківської справи УАБС НБУ та суперечить ст.. 29 Закону України «Про вищу освіту» Севастопольський інститут банківської справи УАБС НБУ заявляє про неможливість виконання Договору про співробітництво з Громадською організацією «Конгрес українців Севастополя від 03.03.2011 р. № 11 та пропонує розірвати зазначений договір».
Видно, хтось таки добряче налякав колишнього нашоукраїнця В.Огієнка, що він зважився не лише відмовити своїм побратимам у співпраці, а й самовільно змінити Статут громадської організації на громадсько-політичний. Таким чином у Севастополі на двох «тушок» стало більше, бо і самого Пєтухова свого часу бачили серед «помаранчевих». А сьогодні вони обидва поповнюють ряди тих, хто давно намагається витравити з Севастополя український національний і патріотичний дух. Саме таким «чиновникам» стоїть на заваді Конгрес українців, який хоч і не досить активно, але намагається об’єднати зусилля української громади проти антидержавних устремлінь і поступків, які постійно продукуються у Севастополі, дає змогу багатьом українцям відчувати, що вони не діаспора в Севастополі, а живуть в українському місті.
Нещодавно Міністр освіти і науки Д.Табачник, висловив надію, що наша студентська молодь виступить проти «націоналізму», маючи на увазі, український патріотизм. Теперішні дії нашоукраїнця В.Огієнка, здається, найкраще відповідають впровадженню цієї ідеї у Севастопольські реалії: бо хто не по «Сєвастополєвєдєнію» розкаже севастопольським студентам про український Севастополь крім членів Української громади Севастополя?
Одним словом, українець Огієнко зрадив Українську громаду Севастополя.
Голова Конгресу українців Севастополя продовжує пошук залу та спонсорів. У ВМС України зали просто немає. На звернення голови Конгресу до штабу «Нашої України» допомогти оплатити зал там йому нагадали, що під час проведення минулого конгресу, в залі на стіні висів бренд партії «Свобода» - за такої умови вона тоді оплатила оренду залу. То ж, скажемо так, відмовили не відмовляючи.
Як у нинішній МДА вміють говорити і обіцяти знаємо. А вже незабаром побачимо, як нинішня українська влада у Севастополі практично опікується державними українськими громадськими організаціями. Наразі в Конгресі виникла ініціатива, що якщо українцям влада таки не надасть приміщення для проведення Конгресу, провести його під стінами міської державної адміністрації.

Мирослав МАМЧАК

 

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ