Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРЦ Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

ЧИ МОЖНА ЛЮБИТИ БЕЗСУМЛІННО?

Про те, що у Севастополі вперше виконуватиметься «найкращий у світі гімн», я довідався з оголошення на автобусній зупинці. Кинувши всі справи, я відвідав цю подію. Поки наповнювалась глядацька зала, я поспілкувався із автором Олександром Петровичем Павловським. У розмові виявилось, що він «мучиться цим» (віршуванням) із студентських років, а «геніальний» гімн (який кращий навіть за гімн Совєтського Союзу) написав, тому що йому «набридла та пісенька написана 1834 року» «якимось попіком». І додав «три області мутять всю Україну, оця Галичина». «Щоб не гавкали бандерівці» і поки гімн ще не затвердила Верховна Рада, він назвав твір «Гімн Україні». Зрозумівши, що це інтерв’ю, він із радістю розкрив всю свою ненависть до України, подарував аркуш з текстом, де були помічені наголоси. Говорив про якісь 50 тисяч доларів, які йому пропонували ці слова «творчі люди з Москви». На початку року він звернувся до директора школи з музично-хоровим ухилом №57 з пропозицією виконати цей твір. Як потім повідомила Галина Павлівна Гузанова, «гарних пісень мало», тому вони з радістю взялись за роботу.

У тому, що це маячня графомана, може переконатись будь-яка неупереджена людина. Нерозуміння існування в українській мові кличного відмінку, дикунська пунктуація, неузгодженість відмінків, римування слів з різними суфіксами та кілька разів повторене у приспіві «Вітчизна рідна – наша мати, Тебе ми любим безсумлінно» спроможне довести до істерики чи до брому будь-якого філолога. Як визнала директор школи, лінгвістичного аналізу тексту вони не робили, бо «Іспанська королівська академія всесвітньої літератури та мистецтва» («після академії неетично»), за словами Павловського (!), вже засвідчила його перевагу серед 250 (?) пісень.

Не стану оцінювати якість і походження фонограми, я не музикант, але є підозра, що й тут не обійшлось без сурогату.

Близько півсотні дітей під диригуванням музичного працівника урочисто виконали, а більше сотні глядачів проковтнули цю нісенітницю. Адже слово «сумління» означає «совість». Любити безсумлінно – це, вочевидь, любити безсовісно. Урочисто і з пафосом проспівана нісенітниця залишається нісенітницею.

Директор школи №57 пообіцяла продовжити вдосконалити виконання цього твору, так і не усвідомивши, що довіряти пройдисвітам, які шукають сумнівної слави, не слід.

Висновок з цієї глупоти місцевого масштабу може бути один – сфера освіти в Севастополі деградує через втручання в неї як політичних сил, громадських і релігійних організацій, що прямо заборонено «Законом про освіту» у статті 8, так і потерпає від безперешкодної активності графоманів-шовіністів.

Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ