Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРЦ Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки
ЄВГЕН СВЕРСТЮК: "Це - вибір"

ВІД УКЛАДАЧА

Науково-допоміжний посібник "Євген Сверстюк: "Це - вибір" - черговий випуск серії біобібліографічних нарисів "Шістдесятництво: профілі на тлі покоління".
Євген Сверстюк - один із творців і символів доби шістдесятництва. "Та, на щастя, він, - як зазначає відомий літературознавець М. Коцюбинська, - належить до тих, про кого говоримо не в минулому, а в теперішньому часі, хто з честю перетривав роки випробувань, замовчувань, опльовування і оббріхування, пройшов крізь ув'язнення й заслання, не зрадивши своїх переконань, і сьогодні повноправно й гідно ввійшов у наше оновлене суспільно-культурне життя як носій і проповідник високої духовности, як своєрідний моральний камертон, за яким звіряємо чистоту тону нашого голосу"* .
Доробок Євгена Сверстюка значний і якісно, і кількісно - у покажчику зафіксовано 321 позицію.
Перша частина пропонованого видання відкривається ґрунтовною статтею, яку присвячено творчій біографії митця, кандидата філологічних наук Людмили Тарнашинської.
Друга частина складається із розділів "Література про життя та діяльність Євгена Сверстюка" і "Покажчик праць Євгена Сверстюка".
У першому розділі матеріал розташовано за хронологією публікацій, а в межах року - за алфавітом авторів або назв творів, описаних під назвою.
Другий розділ складають праці вченого, розміщені у хронологічному порядку - з 1951 по травень 2002 року, а в межах року - в алфавіті авторів та назв творів друку за схемою: окремо видані праці, потім - статті із періодичних видань, збірників тощо. Твори іноземними мовами подаються в кінці. Завершують хронологічний ряд роботи, в яких автор виступає як упорядник, рецензент, перекладач з відповідними позначками на початку бібліографічного опису. Праці, які не вдалося опрацювати de visu, позначено астериском.
Користування посібником полегшить іменний покажчик. До нього включені всі прізвища, які зустрічаються в бібліографічному описі. Позиції персоналій з першого розділу видання виділено курсивом. Окремо подано псевдоніми Є. Сверстюка.
Бібліографічний опис здійснено згідно з чинними державними стандартами.
Основними джерелами добору літератури для посібника стали: архів Є. Сверстюка, літописи книг, газетних і журнальних статей, каталоги і картотеки Національної парламентської бібліотеки України.
Видання розраховано на широке коло науковців - філософів, релігієзнавців, психологів, філологів, спеціалістів, а також аспірантів і студентів гуманітарних вузів, працівників бібліотечних та інформаційних служб, всіх, хто цікавиться питаннями культури і духовності.
Укладач висловлює щиру подяку дружині Євгена Олександровича Валерії Вікторівні Андрієвській за надану допомогу в роботі над посібником.

Відгуки та побажання надсилайте на адресу:
01001, Київ-1, вул. Грушевського, 1.
Національна парламентська бібліотека України.
Науково-бібліографічний відділ.

До змісту ЄВГЕН СВЕРСТЮК: "Це - вибір"

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ