Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРЦ Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

«НЕБАГАТА Я І ПРОСТА, НО ЧЕСНОГО РОДУ...»

Севастопольське управління освіти і науки разом з кабінетом української мови та літератури інституту післядипломної освіти міського гуманітарного університету провели конкурс Наталок. Організатори мали на меті зберегти та розвинути творчий потенціал учнівської молоді й, разом з тим, популяризувати творчість українського письменника І. П. Котляревського, 240-річчя від дня народження якого відзначали цього року.
У конкурсі були задіяні 35 шкіл міста. Спочатку кращу Наталку визначали у межах школи, а вже потім вона представляла свій навчальний заклад на загальноміському конкурсі. Учениці заповнили анкету, в якій розповіли про світ своїх захоплень і здібностей та написали творчу роботу, де розкрили характерні риси героїні п’єси І. П. Котляревського.
Після шкільного конкурсу проходив заочний тур міського етапу, в якому взяли участь старшокласниці з 35-ти севастопольських шкіл. За результатами цього туру журі визначило переможця в номінації “Кращий автор презентації” – Ірину Зайкову з гімназії № 2 та 10 фіналісток очного туру. (Переглянути в форматі *.ppt - 10 Mb)
“Ми навіть не очікували, — каже методист кабінету української мови та літератури ІПО міського гуманітарного університету Валентина Лопатюк, — що кожен етап конкурсу виявиться настільки цікавим. Занурившись у відбір дівчат, ми були просто вражені: вони справжні майстрині – так професійно вишивають, малюють, співають, грають на музичних інструментах! До речі, деякі з них беруть участь у міжнародних змаганнях. Світ захоплень нашої молоді – різноманітний і глибокий...”.
Постать головної героїні – Наталки — в усі часи зворушувала й вабила своїми чеснотами. Це – ідеал селянської дівчини, що увібрала в себе найкращі жіночі риси: скромність, чесність, доброту та щирість. “Золото – не дівка!”, — казав про неї виборний. — Окрім того, що красива, розумна, моторна й до всякого діла дотепна, — яке в неї добре серце, як вона поважає матір свою, шанує всіх старших, яка трудяща, яка рукодільниця...”.
Світ змінюється. 240 років – це близько чотирьох поколінь. Сучасна дівчина зовнішньо дещо відрізняється від героїні п’єси Котляревського, але такі людські чесноти, як розум, доброта, скромність та працьовитість виявилися вічними: зрозумілими й затребуваними у нашому сьогоденні не менш, ніж майже три століття тому.
Може, нашим Наталкам у житті й не доведеться “...шити, прясти і носити воду”, але знання та вправність ще нікому й ніколи не зашкодили.
У фінал вийшли 10 красунь, які змагалися в знанні прислів’їв та приказок, вмінні читати монолог Наталки та співати народні пісні.
Найкращою Наталкою серед учениць Севастополя стала Галина Басалига, учениця 11-го класу загальноосвітньої школи № 37.
Савчук Юлія, одинадцятикласниця зі школи № 59 перемогла в номінації “Кращий знавець приказок та прислів’їв”.
Номінація “Кращий виконавець української народної пісні” підкорилася Єлизаветі Кобзар з 10-го класу гімназії № 5 ім. Лесі Українки.
Монолог Наталки найкраще читала Любов Мельникова зі школи № 38.
Після закінчення конкурсу всі його учасниці мали змогу продемонструвати свої таланти глядачам. Особисто мене вразила вишуканість та граціозність виконання танцю Валерією Дудіною з школи № 26. У традиційні рухи українського народного танцю вона легко й невимушено вплітала елементи хіп-хопу. Це було щось неймовірне! Шкода, що в конкурсі була відсутня номінація “Кращий танець”. Ця дівчина однозначно перемогла б.
До участі в організації та проведенні конкурсу долучилися представники творчих спілок, громадських та освітянських організацій. Найкраща Наталка, Галина Басалига, та її вчителька української мови і літератури І. Паламарчук отримали в подарунок від Богдани Процак, голови севастопольського Союзу українок, річну передплату на газету “Кримська світлиця”. Організаторові конкурсу, методисту кабінету української мови і літератури ІПО Севастопольського гуманітарного університету Валентині Лопатюк п. Процак подарувала книгу “Голос мудрості” Михайла Галунки.
Член журі, автор порталу “Українське життя в Севастополі” Микола Владзімірський приготував переможницям диски з записами сайтів порталу. Меценатами конкурсу виступили також Академічний драматичний театр ім. Луначарського та Дитячий театр на Великій Морській, які надали Наталкам квитки на вистави.
Солодкими подарунками частувала учасниць і сама Валентина Лопатюк – головний організатор надзвичайно красивого шоу – конкурсу Наталок, що відбувся 1 грудня в Севастопольському українському культурно-інформаційному центрі.

Лідія СТЕПКО.
м. Севастополь.

"Кримська Свiтлиця" > #50 за 11.12.2009

Фото зроблено до початку конкурсу.

Найкращою Наталкою серед учениць Севастополя стала Галина Басалига, учениця 11-го класу загальноосвітньої школи № 37.

Найкращою Наталкою серед учениць Севастополя стала Галина Басалига, учениця 11-го класу загальноосвітньої школи № 37.

В центрі - Валентина Лопатюк.

В центрі - Валентина Лопатюк.

Переглянути фрагмент виступу Марини Чепурної (шк. №57) «Віють вітри…» (бандура – хормейстер Інна Олександрівна Бокша)

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ