Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРK Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

УРОК УКРАЇНСЬКОЇ

«Я ВІЗЬМУ ТОЙ РУШНИК, ПРОСТЕЛЮ, НАЧЕ ДОЛЮ...»

Управління освіти і науки Севастопольської міської держадміністрації та Інститут післядипломної освіти Севастопольського міського гуманітарного університету організували та провели конкурс літературно-музичних композицій «Я візьму той рушник, простелю наче долю», присвячений 100-річчю від дня народження Андрія Малишка. Освітній захід проводився з метою виявлення творчо обдарованої учнівської молоді, розвитку творчого потенціалу учнів, виховання в молоді поваги до державної мови і традицій українського народу.
Перший заочний етап конкурсу передбачав знімання творчих робіт на відео, а перед Днем рідної мови в Палаці дитячої та юнацької творчості відбувся перегляд аматорських композицій і визначення переможців.
Сам захід пройшов у теплій і доброзичливій атмосфері, учні щиро і сумлінно виконали завдання.
Критеріями оцінювання для журі були: дотримання теми, глибина її розкриття, цілісність композиції, музичне оформлення й оригінальність виступу, рівень виконавчої майстерності, режисури, велич почуттів, їхня неповторність, декламаторські й вокальні здібності, сценічний дизайн.
Найкращими журі визнало серед 5-6 класів учнів гімназії № 7; серед 7-8 класів перемогли учні ЗОШ № 31. Творчий колектив СШ № 57 переміг серед учнів 9-10 класів.
Вразило усіх присутніх виконання пісні про рушник учня гімназії № 7 Валентина Чугуна.
Педагог Валентина Терентіївна Рябка, яка підготувала учнів гімназії № 7, розповіла про свою роботу з ними і про враження від творчості поета:
– Учні гарно співають, вміють адекватно задуму декламувати, добре володіють українською мовою. Треба сказати, що Андрій Малишко був моїм улюбленим поетом у молодості. Я написала сценарій, виношувала в душі, які відчуття хочеться передати. Для композиції обрала три пісні, бо більше за умовами конкурсу не встигли б виконати. Перша – «Пісня про вчительку», адже Андрій Малишко писав: «Я шаную і люблю найбільше три професії – хлібороба, вчителя і лікаря. Без хлібороба не може людина існувати, без вчителя вона буде темною і увесь світ темний, без лікаря – цього бога здоров’я – коротким і невтішним стало б її життя». Наступна пісня – «Ми підем, де трави похилі». У кожного з нас є берег юності, до якого ми повертаємось. Незважаючи на свою вікову категорію, діти добре впорались з її творчим відображенням. Завершили «Піснею про рушник» з кінофільму «Літа молодії», який вийшов у 1958 році, бо й конкурс наш проходить під гаслом «Я візьму той рушник, простелю, наче долю».
Потім розподілила серед дітей, яких було більше ніж треба, і деякі залишились навіть ображеними, але було кількісне обмеження для композиції. Треба відзначити також допомогу батьків.
Я з трепетом ставлюсь до цієї презентації, показала її на уроках, і всі мають величезне моральне задоволення від зробленої доброї справи.
Відео з конкурсу літературно-музичних композицій, присвяченого 100-річчю від дня народження А. С. Малишка за участі учнів гімназії № 7, які стали переможцями в своїй віковій групі, можна переглянути в Мережі за адресою http://youtu.be/PzAW8r5W6qc

Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ

"Кримська Свiтлиця" > #9 за 01.03.2013

Вокальна група учнів 5 класу школи № 44 піснею Андрія Малишка "Стежина" відкриває  міський конкурс літературно-музичних композицій

Гіркі спогади Андрія Малишка про дитинство (фрагмент з композиції, що представляють учні гімназії № 8)

Учениці 6 класу школи № 20 Ірина Курочкіна та Абросимова Карина,  проникливо доносять до глядачів спогади поета про найдорожчу людину – Матір.

Учениця 10 класу школи № 37 Катерина Теребуха, виконує  пісню “Заспівай, мій вогнику крилатий”,  музику до якої  написала її вчитель Нінель Непран

Літературно-музичну композицію представляють учні 7-8 класів школи № 16.

Звучить пісня Андрія Малишка “Перша любов моя, перше кохання” у виконанні учнів 9 класу спеціалізованої школи № 43 (автор музики, учень цієї школи Богдан Войко).

Учениця 6 класу Севастопольського політехнічного ліцею Людмила Рифіна чутливо декламує Малишкові рядки.

Супровід літературно-музичної композиції під власний акомпанемент переможців конкурсу, учнів 10 класу спеціалізованої школи № 57.

Учениця гімназії № 5 Анастасія Іванків виконує пісню Андрія Малишка “Червона хустина”.

Найкраща літературно-музична композиція звучить у виконанні учнів 6 класу гімназії № 7.

Вихованці гімназії № 7 Анастасія Пшеничних та Валентин Чубун зачарували виконанням пісні “Ми підем, де трави похилі”.

Учні 10 класу школи № 31 Дмитро Шацьких, Софія Мізенцева, Влад Чевичелов та Юлія Щербатко артистично представляють свою композицію “Малишковими стежками”.

Обкладинка до диску зі збіркою кращих літературно-музичних композицій

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ