Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРЦ Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

Микола Іванович Пляшечник

11 жовтня 2011 року відійшов у вічність Микола Іванович Пляшечник — фотохудожник, член Спілки фотохудожників України, лауреат міжнародних фотовиставок.
Більше 45 років він працював на благо севастопольців, художньо відображаючи візити державних та партійних керівників, які відвідували місто, культурні та історичні події, людей праці на міські та районні Дошки Пошани, виконуючи численні замовлення на виготовлення подарунків для делегацій, що відвідували місто.
Будучи членом севастопольського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка, Микола Пляшечник художньо відображав події українського життя Севастополя, події Національної скаутської організації «Пласт», культурно-просвітницькі заходи Союзу Українок.
Микола Пляшечник був одним з небагатьох працівників культурної ниви, який потрапив в підсумковий збірник 1983—2003 років «Севастополь на рубеже тысячелетий». Пишаються своїм земляком і пирятинці, які включили його до нещодавно виданого енциклопедичного довідника «Їм дала крила Пирятинщина», присвяченого «людям високого злету різних епох і поколінь».
Фотографіями майстра ілюстровані книги В. Фролової «Мы родом из подвига», В. Кудінова «Эльбрусская летопись», фотоальбом О. Шерешевського «Херсонес. Взгляд из пришлого», А. Данілова «Біля джерел українського флоту», «Севастополь на рубеже тысячелетий».
Останніми стали дві великі роботи майстра — галереї портретів акторів в Академічному російському театрі ім. Луначарського та драматичному театрі КЧФ ім. Лавреньова.
Микола Пляшечник залишиться в нашій пам’яті людиною високого художнього смаку і патріотом України.
Сумуємо і пам’ятаємо!

Микола ПЛЯШЕЧНИК

фотохудожник,член Спілки фотохудожників України, лауреат міжнародних фотовиставок

Народився 1 серпня 1943 р. в с. Грабарівка на Полтавщині. У 1963 р. закінчив фотофакультет Львівського поліграфічного технікуму. Першу персональну фотовиставку показав у Львові в 1963 р. Працював фотокором в газеті  “Зоря Полтавщини”.

У 1964 р. переїхав до Севастопололя. Працює професійним фотохудожником. Перша міжнародна фотовиставка в м. Пржелоучі, Чехословаччина в 1985 р. Брав участь в міжнародних фотосалонах в Польщі, Франції, Італії, Нідерландах, Іспанії, Болгарії, на міжнародному салоні в Гонконзі. За роботу “Життя прожити - не поле перейти” був нагороджений медалями, в тому числі двома золотими.

Показані тут роботи експонувались на українських і міжнарoдних виставках. Микола Пляшечник експонував свої персональні виставки в Севастополі 1985 р., 1993 р., Полтаві 1989 р.1995 р., Симферополі 1989 р., Львові 1994 р. У листопаді 1998 р. в Севастополі М. Пляшечник показав свою персональну фотовиставку на честь відкриття Канадсько-Української бібліотеки.

Майже 40 років Микола Пляшечник працює на благо севастопольців, художньо відображаючи візити державних та партійних керівників, які відвідували місто, культурні та історичні події, людей праці на міські та районні Дошки Пошани міста, виконуючи численні замовлення виготовлення подарунків для делегацій, що відвідують місто.

Останні дві великі роботи майстра - галереї портретів акторів в Академічному російському театрі ім. Луначарського та драматичному театрі КЧФ ім. Лавреньова.

 Море СевастополяЧорне море - ІКосмічне сяйвоЧорне море ІІ

Портрет вчителяПортрет Івана ГончараЖиття прожити - не поле перейтиЧорнобривців насіяла мати
З глибини віків(Античний Херсонес)Чорне море - ІІІСпогади дитинства
до другої частини

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ