Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРЦ Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

«ЗАХОЧЕШ – І БУДЕШ!»
В СЕВАСТОПОЛІ ВЧЕТВЕРТЕ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ОЛЕНИ ТЕЛІГИ ТА ОЛЕГА ОЛЬЖИЧА

«З метою гідного вшанування пам’яті видатних представників красного письменства Олени Теліги та Олега Ольжича, осмислення сили їхнього поетичного таланту, виховання поваги до борців за волю свого народу та підтримки обдарованих старшокласників», – такими словами починається наказ управління освіти і науки Севастопольської міської державної адміністрації щодо проведення конкурсу декламаторів, присвяченого 100-річним ювілеям від дня народження поетів.
Традиції вшанування поетів були закладені після візиту до нашого міста у вересні 2001 року останнього Президента України в екзилі Миколи Плав’юка. Тодішня його зустріч із представниками української громадськості засвідчила розуміння проблем кримських українців і підтвердила необхідність розвою українського життя на півострові як природного процесу і задоволення релігійних, культурних, політичних, соціальних та мовних потреб українців з одночасною повагою до таких прав інших представників багатоетнічного Криму. Одним із реальних кроків голови ОУН Миколи Плав’юка стала підтримка ініціативи громадського комітету «Український Севастополь» у справі проведення заходів з вшанування лицарів українського духу. І вже з наступного року директор Фундації імені Олега Ольжича Сергій Кот почав активно співпрацювати з севастопольськими пасіонаріями.
Гаслом цьогорічного конкурсу були слова Олега Ольжича «Захочеш – і будеш. В людині, затям, лежить невідгадана сила», а організаторами стали управління освіти і науки Севастопольської міської державної адміністрації, Севастопольський міський гуманітарний університет, Український культурно-інформаційний центр, громадський комітет «Український Севастополь». Фінансову підтримку надала Фундація імені Олега Ольжича, письменниця і меценатка Леся Храплива-Щур та Севастопольський міський осередок УРП «Собор».
Початку інтелектуально-емоційно-артистичного змагу передувала музично-літературна композиція, яку провели ведучі Марія Пономаренко та Ігор Дугушкін з гімназії № 7. Наша сьогоднішня незалежність оплачена мільйонами жертв, серед яких були поети й герої Олена Теліга та Олег Ольжич. Слова з пісні групи «Мандри»

Не спи, моя рідна земля!
Прокинься, моя Україно!
Відкрий свої очі
у світлі далеких зірок!
Це дивляться з темних небес
Загиблі поети й герої –
Всі ті, що поклали життя
за майбутнє твоє –

якнайкраще відображають зміст композиції.

Декламатори продемонстрували щирість і чистоту виконання творів. Вже під час виступу одинадцятикласниці Маргарити Кульбаченко з 5-ї гімназії ім. Лесі Українки, яку підготували педагоги Тетяна Євгенівна Яйченя та Людмила Володимирівна Коломієць, з віршем О. Теліги «П’ятнадцята осінь» визначився лідер змагання. Юнка Маргарита має артистичні дані, співає, танцює, гарно вчиться, прекрасно володіє українською мовою. Із розмови з переможницею з'ясувалось, що вона вже декламувала цей вірш на VII Всеукраїнському літературно-мистецькому конкурсі на краще виконання поезії Олени Теліги «Щоб далі йти дорогою одною», організованому Всеукраїнським жіночим товариством ім. Олени Теліги. Міністерством культури і туризму України та Національною спілкою театральних діячів України в листопаді 2005 р.
Друге місце посіли одинадцятикласниці Аліна Верходанова зі школи № 29 (Л. А. Губанова) та Марія Пономаренко зі школи № 11.
Третіми призерами стали Дарина Барейшева (шк. № 46), Владислав Булатчик (шк. № 58), Євгенія Колісниченко (шк. № 22), Олеся Бризгалова (шк. № 49), Володимир Силін (шк. № 11). Журі вирішило заохотити Руслана Шиловича (шк. № 11).
Присутня на заході голова Союзу українок Севастополя Богдана Михайлівна Процак відзначила теплу атмосферу заходу і сказала, що мала велику приємність бачити скільки світлих і радісних юнок і юнаків, які люблять і шанують державну мову.
«Гарні, піднесені, впевнені в собі, в завтрашньому дні, ви намагались донести влучне і правдиве націоналістичне слово патріотів, сказала методист інституту післядипломної освіти Севастопольського міського гуманітарного університету Валентина Лопатюк. – Ми почали наш захід дещо трагічно, бо доля у них була трагічною. Але закінчуємо оптимістично, бо те, у що вони вірили, те заради чого вони пожертвували своїми життями, досягнуте. Незалежність – це єдино правильний шлях розвитку нації».
Переможці конкурсу були нагороджені грамотами, пам’ятними подарунками та грошовими преміями. Проведений конкурс показав, що, за умови підтримки української влади, Севастополь має великі можливості для розкриття свого творчого українського потенціалу, а свідома молодь України – це найбільший наш скарб, який є основою майбутньої нації.

Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ,
координатор громадського комітету «Український Севастополь».

На фото автора:
вірш Олени Теліги «П’ятнадцята осінь» виконує переможниця конкурсу Маргарита Кульбаченко; призери конкурсу разом з членами журі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Джерело

Ще фото з конкурсу.

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ