Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРЦ Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки
УКРАЇНСЬКА АФОРИСТИКА
Зустріч, яка запам'ятається
Дорогий друже, пропонована тобі для уважного прочитання книга не має українських аналогів, і в межах української культури порівняти її ні з чим. Досі – попри багатовікову історію українського народу – збірки персоналізованої афористичної мудрості його синів і дочок не видавалися. Відтак у цій ситуації доречною буде не критика читачів, радше самокритика першовідкривачів жанру.
Які ж, на нашу думку, недоліки книги? Перший і головний “недолік”: самообмеження у сто авторів. Зрозуміло, що українську багатовікову афористичну мудрість не втиснеш у такі завузькі рамки. Тому у книзі не представлено авторів, мабуть, більше, ніж представлено. Так і хочеться навести тут рядки Андрія Малишка: “Я не можу усіх вас згадати, // Пробачайте, хороші мої”.
Отож, ми усвідомлюємо, що лише започатковуємо національну книгозбірню афористичного жанру. Впевнені, що до нашої праці з часом долучаться історики, літературо- та мистецтвознавці, власне, весь культурницький загал України.
Однією з проблем книги стала різноплановість стилю авторів різних епох. Чи дивуватися, що деякі висловлювання, скажімо середньовічні, видадуться сучасникам не надто запашними? Та все-таки як цікаво зазирнути у ментальний світ наших – таких далеких – попередників! Про декого з них пересічний українець навіть не чув. Та й читач, який вважає себе освіченим, знайде тут не знайомі для себе імена, зустріч з якими, гадаємо, запам’ятається надовго.
Ще один “дисгармонійний” момент: у збірці помітно переважають афоризми сучасників. Так, була у нас думка скоротити кількість їхніх афоризмів. Власне, ми її доволі радикально втілювали. Але скорочувати талановиті, а подекуди й геніальні думки невимовно тяжко. Тому в якийсь момент вирішили зупинитись і не ослаблювати книгу подальшим скороченням влучних афоризмів.
Сподіваємося, що “Українська афористика” заохотить до пошуку нового матеріалу та роздумів над опублікованим. Будь-які зауваження, побажання або й теоретичні розвідки, надіслані упорядникам, будуть вивчені та проаналізовані, через національні ЗМІ винесені на публічне обговорення. Афоризм як згусток енергії духу насамперед передбачає діалог, обмін тим невмирущим спадком, що його несе в собі СЛОВО.
І насамкінець. Висловлюємо сподівання, що українські таланти (поети, письменники, публіцисти, журналісти, військові, політики та інші), яким трапиться нагода познайомитися з цією книгою, спробують і себе у чудовому жанрі афористики.
І збагатять скарбницю української мудрості.
 

Редакційна колегія

До змісту книги "Українська Афористика"

Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі Бібліотека "Українського життя в Севастополі"

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ